گزارش صعود به قله کلاغ لان و الوند (۴و۵ اردیبهشت ۹۶)

به نام خدا

موقعیت جغرافیایی کوهستان الوند در استان همدان و حد فاصل تویسرکان و شهر همدان قرار دارد که بهترین فصل صعود به آن اردیبهشت میباشد.

طبق تقویم برنامه و هماهنگی قبلی ساعت ۱۳ چهارم اردیبهشت در محل قرار حاضر شدیم و پس از جابجایی وسایل با دو خودرو شخصی در ساعت ۱۳:۳۰ عازم شهر همدان شدیم ،در ساعت ۱۸:۳۰ به ابتدای مسیر حرکت در منطقه زیبای آبشار گنج نامه رسیدیم و پس از پارک خودرو در پارکینگ و آماده شدن از پاکوب به سمت شمال حرکت خود را با سرقدمی آقای تاری وردی و عقب داری آقای خاکی فیروز ادامه دادیم پس از قرار گرفتن روی تپه ای بلند از بالای گنج نامه آبشارها به خوبی قابل مشاهده بودند،هوای منطقه همراه با سوز سرد و مطبوعی بود که ناراحت کننده و گزنده نبود.

با عبور از یک شیب تند و یک تراورس با شیب کم ساعت ۱۹:۴۰ به پناهگاه زیبا و مجهز میشان رسیدیم. در ابتدا در پناهگاه کوهنورد یا گروهی وجود نداشت ولی رفته رفته تعدادی از همنوردان به پناهگاه اضافه شدند.شب را در پناهگاه میشان به سر بردیم .
با هماهنگی قبلی ساعت ۶ صبح آماده حرکت شدیم ،هوا سرد و همراه با بارش ملایم باران بود، پس از بررسی آب و هوا با مسئول پناهگاه و احتمال وقوع صاعقه با توصیه به همنوردان حرکت خود را آغاز کردیم.

هنوز برف زیادی بر روی یالهای الونددیده میشد اگر چه کف دشت سبز شده بود ولی در بالا دست هنوز زمستان بود، از پناهگاه دوم گذشتیم و به سوی شمال غربی و تا لبه گردنه پیش رفتیم و به بالای دشتی دیگری قرار گرفتیم که برج سخره ای الوند و در شمال قله نوک تیز و فنی قزل ارسلان در جنوب امتداد قلل الوند تا یخچالها به خوبی دیده میشد.

پس از استراحتی کوتاه در چشمه نادر مسیر را به سوی پناهگاه کلاغ لان ادامه دادیم و بعد از گذر از یخچالهای متعدد که عبور از آن مستلزم احتیاط فراوان و استفاده از کابلهایی که برای سهولت تردد در مسیر نسب شده بود در ساعت ۸:۳۰ به پناهگاه کلاغ لان رسیدیم و بعد از صرف صبحانه به بررسی شرایط منطقه پرداختیم که با توجه به برف زیادی که روی یالهای مقابل بود و احتمال وقوع بهمن و شرایط نامساعد جوی با مشورت با اعضاء تصمیم به برگشت و صعود به قله الوند گرفته شد و مسیر را به سمت قله الوند ادامه دادیم .

ساعت ۱۰ موفق به صعود به قله زیبای الوند شدیم و پس از استراحتی کوتاه و گرفتن چند عکس مسیر برگشت به سمت پناهگاه را آغاز نمودیم و در ساعت ۱۲:۲۰ به پناهگاه میشان رسیدیم و بعد از جمع آوری وسایل و تحویل گرفتن کوله ها به سمت گنج نامه حرکت کردیم که در مسیر برگشت با باران شدید و رگبار مواجه شدیم که در نهایت ساعت ۱۳:۲۰ به محل پارک خودروها رسیدیم و به سمت شهر همدان حرکت کردیم.

ناهار را در شهر همدان صرف کردیم و پس از بازدید از اماکن دیدنی شهر به سمت کرج حرکت کردیم و در ساعت ۱۸:۳۰ به کرج رسیدیم و برنامه به پایان رسید.

نفرات شرکت کننده؛ آقایان افشار،قرنلی،اکبرپور،میرزاحسینی،محسن و مسعود تاریوردی،نوتاش،نظریان و خاکی فیروز

سرپرست؛آقای میلاد نظریان

هزینه برنامه ۶۰۰۰۰۰ تومان که برای هر نفر ۶۵۰۰۰ تومان در نظر گرفته شد

در پایان تشکر از آقایان تاری وردی و اکبرپور به خاطر در اختیار قرار دادن خودرو شخصی و همچنین آقای افشار برای راهنمایی در شهر همدان و منطقه الوند.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme