صعود به قله شاه علم دار(مرزن آباد-گلام ره)۲۲و۲۳ تیر ۹۶

به نام خدا

گزارش برنامه صعود قلل شاه علم دار (۳۰۱۵ متر), کله کت ( ۳۰۸۲ متر), تورک (۳۰۴۲ متر), گورت ( والیا کت- ۳۱۴۹ متر)
هنگام برگزاری: ۵ شنبه ۲۲/۰۴/۹۶ و آدینه ۲۳/۰۴/۹۶
منطقه: مازندران – مرزن آباد – ابتدای جاده کلاردشت- جاده فرعی روستای برار- روستای گلام ره

برای صعود قله شاه علم دار در جنوب غرب مرزن آباد, در ساعت ۰۶:۰۵ پنج شنبه از سه راه عظیمیه به سوی جاده چالوس, حرکت میکنیم.پس از هزارچم, برای صبحانه, توقف میکنیم. پس از مرزن آباد, به سوی کلار دشت, در اولین فرعی سمت چپ ( جنوب) که با تابلوی ماهی سرا مشخص است, به جاده روستاهای برار, شهرستان, آغوزداربن, حریث و گلام ره وارد میشویم.
روستای گلام ره, آخرین روستای منطقه بوده و ۱۰ کیلومتر جاده خاکی دارد.در ساعت ۱۱:۰۰ به گلام ره می رسیم. در ساعت ۱۲:۰۰ از روستا بیرون آمده و راه جنگلی پر شیب را طی میکنیم تا در ساعت ۱۳:۴۵ به گوسفند سرای پیت سرا میرسیم. در ساعت ۱۴:۰۰ از گوسفند سرای پیت سرا به سوی شمال بیرون آمده و در ساعت ۱۴:۳۵ به گوسفندسرای سرسرا میرسیم. اینجا باید برای ادامه صعود, آب برداریم.
با ادامه راه پاکوب به سوی شمال و گذر از تنگه سنگی, در ساعت ۱۶:۰۵ قله شاه علم دار (۳۰۱۵ متر) را صعود میکنیم.پس از ۱۰دقیقه, مسیر را از روی خط الراس بازگشته و در ساعت ۱۶:۵۰ قله کله کت ( ۳۰۸۲ متر) را صعود میکنیم. با ادامه خط الراس به سوی جنوب, در ساعت ۱۷:۱۵ قله تورک را صعود میکنیم. با ادامه خط الراس در ساعت ۱۸:۰۵ قله گورت ( والیا کت- ۳۱۴۹ متر) را صعود میکنیم. پس از قله والیاکت, گردنه نودلاک قرار دارد. اندکی به سوی شمال, خط الراس را بازگشته و از یال بالای گوسفندسرای استاک مالین گاه, پایین می ؛آییم.
با عبور از این گوسفند سرای بی آب, در ساعت ۱۹۳۵ به گوسفند سرای پیت سرا میرسیم. پس از شام , در گوسفند سرا برای شب مانی , آماده میشویم. بامداد آدینه در ساعت ۰۹:۱۵ از پیت سرا به سوی گلام ره حرکت کرده, در ساعت ۱۰:۱۵ به روستا میرسیم. و در ساعت ۱۷:۳۰ به کرج میرسیم.

شرکنندگان: ۱- ولی ا… صنعتی ( سرپرست) ۲- رحیم قره داغی ۳- مرتضی جعفری ۴- خ آزیتا اویسی ۵- محمد جلالی ۶- سعید قره داغی

 

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme